Havuz Kimyasalları Nasıl Kullanılır?


Havuzumuzu her sezon yaklaştığında sezona iyi ve sağlıklı bir şekilde hazırlamamamız gerekiyor. Bunun içinde öncelikle havuz kimyasalları nasıl kullanılır iyi bilmemiz gerekir. Sezon hazırlığına havuz temizleme makine aksamlarından başlamak en uygun olanıdır. Mevcut filtrelerin kumunu değiştirip pompaların periyodik bakımlarını yetkili kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.

Havuzun içini mümkün mertebe dezenfektanlı saf indibitörlü asitle temizleyip, pis su dışarı atılmalıdır. Daha sonra havuzun duvarlarına güneşli bir hava da yosun önleyici bol olarak sürülmelidir. Bir gün yosun önleyicinin kurumasını bekledikten sonra temiz su ile havuzu doldurabiliriz.

Havuza dolduracağımız suyun şebeke suyu olmasına dikkat etmeliyiz. Tankerde beklemiş bir su ile havuzu doldurmanız durumunda suda fazla bulunan demir ve kireç sorun olacaktır. Bu nedenle şebeke suyunu öneriyoruz. Dolan suyu şoklamak gerekir. Bu da antibakteriyel açısından çok önemlidir.

Havuz Suyu Şoklaması Nasıl Yapılır?

Havuz kimyasalları nasıl kullanılır birçok kişinin merak ettiği konudur. Her şeyden önce havuz kimyasallarının dikkatli ve özenli bir şekilde kullanılması gerektiğini unutmamamız gerekir. Aksi taktirde bizlere ve sevdiklerimize zarar verebilir. Bu nedenle işin uzmanından destek alınması gerekmektedir. Örneğin, klorun fazla kullanılması siyanür oluşumunu sağlar ve buda kirlenmede önemli bir faktörü oluşturur.

Yapmamız gereken her gün düzenli olarak havuz suyunu test kitlerimizle test ederek klor ve ph değerinin normal değerler arasında olduğunu görmektir.

Havuz Suyuna Ne Kadar Klor veya PH Düşürücü Koymalıyız?

PH değeri 7,2-7,6 en ideal değerler arasıdır. Chlor 1-1,5 ppm arası olmalıdır. Havuz kimyasallarını bu ölçümlere ve referanslara göre kullanmalıyız. Böylece havuz kimyasalı tüketimimiz azalır hem de suyun bizlere vereceği zararı önlemiş oluruz.

Havuz Suyunun Temizliğini Nasıl Sağlarız?

Temiz ve sağlıklı bir havuz suyu için havuz suyunu havuz kimyasalları ile haftada iki defa ilaçlayıp, dibi de süpürülmesi gerekir. Ters yıkamayı da gün aşırı yaparsak filtredeki biriken partikülleri dışarıya atmış oluruz.

Yosun Önleyici Nasıl Kullanılır?

Yosun önleyici ile parlatıcının birlikte kullanılmasını öneriyoruz. Böylece çok daha güzel sonuçlar alırsınız. Bu havuz kimyasalları haftadan haftaya kullanılan ürünlerdir. Kullanım önerimiz 100 metre küp bir suya 1-1,5lt arasında karıştırılmasıdır. Parlatıcı ise yosun önleyici den bir saat sonra kullanılabilir. Daha sonra makineleri sabaha kadar çalıştırarak işlemimizi tamamlarız. Yosun önleyicinin amacı mevcut yosunları temizlemek değil, yosun oluşumunu önlemektir. Bu nedenle yosun önleyici kirlenmiş ve yosun bağlamış bir havuzda kullanılmaz.

Temiz bir havuz için özenli ve profesyonel bir bakım gerekir. Wichem olarak sizlere kullanım kılavuzları ile birlikte gönderdiğimiz havuz kimyasalları ürünlerimizi burada yazan hususları dikkate alarak kullanmanızı öneriyoruz. Türkiye’nin 81 iline hizmet veren bir firma olarak işimizi iyi, ürünlerimizi kaliteli ve hızlı bir şekilde adresinize gönderiyoruz. Kampanyalar hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir